خانه / برنامه نویسی / دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی

دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی

یکی از مسائل مورد نیاز در جامعه پیشرفته امروز دانستن چگونگی یک طراحی مناسب برای یک برنامه  و ایده آل های که در یک برنامه انتظار می رود به خوبی اعمال شود. برنامه نویسی در تمام سیستم عامل های وسایل دیجیتالی لازم است که به گونه ای طراحی شود که تمام خواسته ها از یک برنامه ی کاربردی را برطرف کند.

دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی
دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی

تعریف

برای ابتدا باید از برنامه نویسی بیشتر بدانیم. برنامه نویسی کامپیوتر عمل سوق دادن ساختار اصلی یک موضوع محاسباتی به برنامه ای که قابل انجام خواهد بود. این کار ملزم فعالیت هایی مانند تحلیل و درک فرض مسأله است و طبیعتا حل چنین مسایلی باعث می شود به ایجاد یک الگوریتم، بازبینی خواسته های الگوریتم که شامل واقعیت و اندازه منابع مصرفی است، اعمال این الگوریتم در یک زبان برنامه نویسی مقصد، تست کردن، نگه داری کد منبع، اعمال سیستم ساختاری و مدیریت مصنوعات مشتق شده مانند کد ترجمه شده به زبان ماشین برنامه های کامپیوتری.

الگوریتم معمولا تنها به شکل قابل تجزیه و تحلیل برای افراد و قابل آنالیز با منطق نمایش داده می شود. کد منبع به یک یا چند زبان برنامه نویسی می توان نوشته شود. بی شک دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی موضوعی است که هیچ کس نمی تواند از اهمیت و وجود آن چشم پوشی کند.

دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی
دنیای برنامه نویسی در تکنولوژی

تفکر خلاق در لحظه های بحرانی

خلاقیت در زمان های مناسب بسیار گزینه مهمی است. امروزه اکثر مدیران اجرایی در تکاپو برای یافتن راه حلی برای بالابردن بازده سود و کم کردن هزینه‌ های حاشیه ای هستند. باید این مطلب را در نظر گرفت که کد‌نویسی و تکنولوژی، تأثیر بسیار فراوانی در سازمان‌دهی و هدایت بخش‌های گوناگون یک کسب‌و‌کار دارد و ورود آن باعث می‌شود که فرد با دید دقیق ‌تری فرآیند های جاری را دنبال کند و به دنبال پاسخ ‌های خلاقانه‌تری برای بهتر کردن راندمان‌ کاری باشد.

تکنیک برطرف کردن مشکل

شما باید تخصص کافی برای از بین بردن مشکلات احتمالی را داشته باشید. تخصص در برنامه‌نویسی به شما دیدگاه یک مهندس‌ نرم‌افزار را خواهد داد و به شما آموزش می دهد که چگونه دید تکنیکی داشته باشید و مشکلات را از آن طریق برطرف کنید. زبان برنامه‌نویسی براساس منطق، الگوریتم و ریاضیات است و به شما می آموزد که برای حل مشکلات عظیم، ملزم به این است که آن‌ها را به بخش‌های کوچک تر تقسیم کنید تا به کارتان سهولت بخشد.

بگذارید شما را با چند نوع از ابزار برنامه نویسی آشنا کنیم:

JAVA

این برنامه در سیستم عامل های قدیمی وجود داست و همچنین برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی، کاملترین زبان، زبان برنامه نویسی جاوا و ماکروسافت نت می باشد. که از مابین این دو، باز هم جاوا حرف اول را می زند و طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، بیشتر از ۹ میلیون نفر در تمام دنیا به این زبان برنامه نویسی می کنند که همین موضوع نشان دهنده فضای بکر برای این زبان و بسیاری از برنامه های کاربردی و… می باشد که به این زبان نوشته شده اند و تمامی آنها نیاز به پشتیبانی، نگهداری و آپدیت روزانه دارند.

JAVA
JAVA

#C

شما برای نوشتن یک برنامه ی مناسب به سی شارپ که  یک زبان برنامه نویسی شیء گرا است که به وسیله ی شرکت مایکروسافت ساخته شده و ترکیبی از ویژگی های  مناسب ++C و JAVA است. اگر با این دو زبان آشنا هستید این شانس را دارید که زبان سی شارپ را آسان تر بیاموزید. این زبان به قدری راحت است که هم کسانی که قبلا هیچ برنامه ای ننوشته اند و هم دانش آموزان می توانند به آسانی آن را بیاموزند.

#C
#C

همانطور که در متن فوق گفته شد از سی شارپ می توان برای ساخت برنامه های زیر مجموعه ی ویندوز، تحت وب، وب سرویس ها، برنامه های کاربردی موبایل و بازی ها استفاده نمود. می توان به جای واژه ویژوال سی شارپ از واژه سی شارپ استفاده کرد، اما ویژوال سی شارپ به معنی استفاده همزمان از سی شارپ و فضای گرافیکی ویژوال می باشد. این زبان برنامه نویسی فقط زبانی است که منحصرا برای دات نت فریم ورک طراحی شده است.

درباره ی تیم تحریریه زد کد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *