خانه / گردشگری / چه غذایی در هند بخوریم؟

چه غذایی در هند بخوریم؟

حتما خودتان هم می دانید که یکی از لذت بخش ترین نکاتی که در مورد هندوستان وجود دارد، غذاهای بسیار لذیذ این کشور است که عموما نیز طعمی بسیار تند و آتشین دارند! اگر روزی قصد داشتید سفر گردشگری جذابی به  آسیایی میانه داشته باشید، حتما روی هند حساب باز کتید. اما بگذارید در مقاله امروز به شما بگوییم که چه غذایی در هند بخوریم؟

کشور هند با آرایش آراستگی های فراوانش یکی از مرادها سیر مهم جهان می باشد. بدبختانه به خاطر هنگامه و خلوت زیاد و فقر شدید در تكثر از ناحیه ها آن به نکات صحی توجه کافی نمی شود. همین امر موجب شده آب نوشابه آن ها زیاد بستری باشد. نیز تكثر از مردم این کشور گیاهخوار هستند و گوشت هایی که خوراكها با آن تهیه شده اند ممکن است الباقی و فاسد شده باشند.  تا چند نکته که می تواند از ناخوش احوال و سالم شدن شما توسط غذا در هند جلوگیری کند را مداقه کنیم.

فقط غذای پخته تازه بخورید. این بهترین راه برای مریض نشدن از طریق باکتری یا انگل می باشد، پختن غذا اکثر آن ها را می کشد. سالاد، آبمیوه یا هرچیز خام دیگری را نخورید. مواد خام به ناچار با آب ناشسته شسته می شوند که برای شما مشکل مربوط به معده ساختن می کنند. اگر خام خوار می باشید، پیشنهاد می کنیم در هند رژیمتان را دگرسانی دهید.

به هیج وجه از دستفروش ها غذا نخرید. بعضی از مردم به دروغ می گویند که غذای دستفروش ها را منزجر و مریض نشده اند، واضح است که آزمون این کار ارزش ناخوش شدن را ندارد. پروبیوتیک ها و محصولات ذغالی فوق العاده می باشند. پروبیوتیک ها باکتری های مفید معده را استحكام کرده، هضم را آسان می کنند و وثوق جبلی بدن را اضافه می دهند. این محصولات برای سفر به هند ضروری می باشند. از طرفی دیگر قرص های ذغالی یکی از بلوز بی آستین راه های ایستا کردن اسهال و شكم روش خونی می باشد. این قرص ها به سرعت سموم یا میکروب هایی که باعث مشکل می شوند را جذب می کند. مثل ابتدا از دکترتان هم رایزنی بگیرید.

درضمن اکیدا توصیه می کنیم از غذاهای خیلی تند تحرز کنید. فرض کنید زمانی را که در هند هستید، گیاهخوار شدید. هند کمترین میزای مصرف گوشت در جهان را دارد. گوشت هایی که من دیده ام متجاوز آزرده می باشند و اغلب در هوای آزاد و گرم درحالی که مگس ها دورشان وزوز می کنند معلق و نصب شده اند. رخساره به خاطر حجج متدین هند، ایالت ”ماهراشترا” گوشت گاو را به طور کامل ممنوع کرده است. مقصود من این است که اگر می توانید در هند گیاهخوار شوید تا ظن ابتلا به سموم غذایی خطرناک کاهش یابد.

غذا در هند در محیط خانه و اعقاب لذت بخش است اما باید محتاط باشید. دوباره تکرار می کنم باید مراقب باشید از شیر آب ننوشید و فقط غذای پخته بخورید. هم چنین خیلی سریع غذایتان را نخورید زیرا آنها بشقابتان را مجددا پر خواهند کرد و چشمداشت دارند که آن را بخورید و حتی شاید شما را هدایت كردن وادار كردن به نوش كردن کنند. فقط از آب خلوص شده بنوشید. آب شیرهای آب در هند همگی چرك آلود هستند. نوشیدن آب معدنی طهارت شده به شما کمک می کند که مریض نشوید. برندهای پیشنهادی ” بیزلری” “کنیلی” و “آکوافینا” می باشند. بقیه برندها قابل تكیه گاه نیستند.

اگر بی درنگ گشت و گذار هستید یک صفا کننده آب مصاحب داشته باشید. در موارد نادر که آب صفا شده در معرض توان نیست، یک صافی آب جیبی کاتادین یا حداقل یک lifestraw نیازمندی خواهید داشت تا بتوانید آب سالم از رود های جاری تهیه کنید. در صورت امکان آن را بجوشانید و هم چنین می توانید برای سكون والا و ادنی بلندتر از قرص های لادین Lodine  مصرف کنید. آب نارگیل فوق العاده است نارگیل های تازه آب بدن شما را خیلی خوب دل آسوده کرده ،الکترویت های شما را تكثیر و كاهش داده و دغدغه های معده شما را منتفی از میان رفته می کند حتماً اگر از تمیزی نی و چاقویی که طرف معامله كاربرد می کند راضی نیستید آب نارگیل ننوشید.

با تمام ضررهای کوکاکولا در هند می توانید از پاکیزه بودن مضامین داخلش بزینهار باشید و آن را با خیال راحت بنوشید. مطمئنم یک کوکای خنک در یک بعد از ظهر داغ در هند خیلی می چسبد. الکترولیت ها هم ناچاری اند. اگر لینت مزاج و قبض بگیرید برای هیدراته اتراق به الکترولیت نیاز دارید غرض من این است که یک بسته از خانه بیاورید چون در صورت خرید در هند ممکن است کیفیتشان ریشه باشد یا مزه برنده داشته باشند.


دهان و چشمهایتان را زیر دوش ببندید تا آب جبراً از جایی وارد نشود. در پایان لازم بذکر است که بسیار رستورانها غذا هایشان را با ادویه های تند و روغن درست می کنند. اگر غذای تند دوست ندارید حتما بهشون تقریر کنید garam  masala nahin (به هندی یعنی تند نباشد). هم چنین می توانید غذاهای گیاهی عبرت دهید که تمیز تر هستند و تند نیستند . متاسفانه اگر غذا در هند از قبل با فلفل تهیه شده باشد دیگر کاری از دست شما مخلوق نیست. حتماً می توانید برنج ساده و سبزی های پخته پند دهید تا وعده غذایی خود را هم وزن کنید.”

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

هتل نووتل آمستردام، هتلی بی نظیر در هلند

هلند از جمله کشورهای بسیار زیبای قاره سبز است که امکانات گردشگری آن شامل هتل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *