خانه / فناوری / سرگرمی / هدست واقعیت مجازی

هدست واقعیت مجازی

در دنیای فناوری در حوزه ی سرگرمی تکنولوژی موجود فقط به صنعت گیم خلاصه نمی شود و بازهی سرگرمی در این مکتب فقط در گیم خلاصه نمی شود و از تمام ابزار برای بهره گیری برای رسیدن به تکنولوژی فناوری سرگرمی بهره گرفته می شود. برای اینکه بیشتر با این حوزه آشنا شویم در ادامه به این بحث خواهیم پرداخت.

هدست حقیقت مجازی

گیمینک واقعیت مجازی به گونه ای طراحی شده است که فرد، بودن در محیط سه بعدی را احساس کرد و از راه گیم با آن محیط ارتباط برقرار کرد. در حقیقت در این تکنولوژی از تصاویر، صداها و باقی موارد شبه واقعی استفاده می شود که توسط نرم افزار ساخته شده است.

هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی

واقعیت مجازی شاید از از خبرهای داغ روز باشند، اما به گفته مدیرعامل یکی از شرکت های بازی، پاگرفتن بازار گیمینگ واقعیت مجازی چندین سال زمان می برد.آندرو ویلسون، مدیرعامل شرکت Electronic Arts در گزارشیبا برنامه Squake Alley، از مجموعه برنامه های شبکه CNBC در مورد تکنولوژی، بیان می دارد اگر تقاضای بدل شدن گیمینگ واقعیت مجازی به یک بنگاه بزرگ سوده با سهم بسیار وسیعی از بازار مشتریان می باشیم، باید طرح توجیهی کاملا دقیق کاربرانِ این شاخه از تکنولوژی را، از پیش آماده کنیم.

همچنین در بنیاد بازهای رایانه ای ایران گفته شد که تب واقعیت مجازی ، زمانی است که گسترش یافته است و شرکت های بسیار بزرگی در هنر صنعت بازی های رایانه ای در دنیا بر روی واقعیت مجازی توجه خاصی کرده اند. این فناوری روز در حال ورود بین مردم در آینده نزدیک است و شعبه اول آن هفته آینده در سینما آزادی شروع به کار خواهد کرد.

واقعیت مجازی
واقعیت مجازی

از دیگر قابلیت های این محصول می توان به این اشاره کرد که هدست های واقعیت مجازی از زمان معرفی Oculus Rift VR وارد بازار بسیار تازه ای شد و خبر دگرگونی را در این صنعت داد. این تکنولوژی تجربه ای بیشتر از نمایشگرهای سه بعدی را به ارمغان می ارود. در حالی که نمایشگرهای سه بعدی نتوانستند در زمینه بازی های رایانه ای موفقیت بسیار زیادی کسب کنند، فعالان این صنعت امید بسیاری به آینده واقعیت مجازی دارند.

درباره ی هدست واقعیت مجازی سونی

بهتر است در مورد این محصول بدانید که سونی برنده ی کنفرانس های برگزار شده در سطح واقعیت مجازی در E3 2016  بود و لیستی بلند از بازی های بسیار جالب معرفی کرد از جمله بتمن آرخام VR، نسخه مجازی رزیدنت اویل ۷ بروی هدست واقعیت مجازی، و قسمت های مناسب با فاینال فانتزی XV. این محصول یکی از ارزان قیمت ترین سخت افزارهای می باشد و از کنسول پلی استیشن ۴ تغذیه می کند. اگر کسی توانایی این را داشته باشد که واقعیت مجازی را در راه پیشرفت قرار بدهد، بدون هیچی شکی با قدرت می توان گفت که شرکت سونی است.

هدست سونی
هدست سونی

اما این تکنولوژی در ابتدای کار خود در بازار می باشد، تازه متولد شده و کاملا معمولی است. هدست سونی از مزیتت هایی همانند راحتی استفاده، سازگاری کامل با پلی استیشن ۴ و قیمت مناسب ۳۹ دلار بهره می برد، اما دارای سخت افزاری مقداری ضعیف و رزولوشن نسبتا پایینی است که در قیاس با وایو و ریفت ممکن است مقداری پایین تر به نظر برسد.

درباره ی تیم تحریریه زد کد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *