خانه / گردشگری / راهنمای سفر به لنکاوی

راهنمای سفر به لنکاوی

سفر به مالزی می تواند برای شما جذاب تر باشد اگر سفری جذاب هم در این سفر به لنکاوی داشته باشید. این جزیره به همراه کوالالامپور از جمله جذاب ترین نقاط کشور مالزی هستند که می توانید در سفر به مالزی در همه نقاط این دو شهر نیز به سیاحت و گردشگری بپردازید.

لنکاوی، جزیره ی زیبا و جذابیت که با توجه به ملاحت و دافعه های اکوتوریسمی که دارد، آن را به عنوان یک مقصد تماشا جانان در مالزی بنام کرده است. این مجمع الجزایری تقریبا از صد آداك تشکیل شده است و در محل اصابت تنگه مالاکا با آبهای دریاهای آندامان قرار دارد. لنکاوی در زبان مباحثه مالایی به معنی عقاب قهوه ای است. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جذب هایی که در آن مقصد وجود دارد و نیز چشم اندازی نسبت به غذاخوری ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در جوانمردی داشته باشند.

یکی از افسانه‌های جالب محلی که با وقایع خدای نامه این آبخو عجین شده، بی اساس به زهی زنی با نام “ماهسوری” است که به باور كسان محلی به مدت دو قرن مردم آداك را تحت‌الشعاع قرار داد. در سال ۱۹۰۹، لنکاوی كلنی انگلستان بود، گرچه در دوران جنگ جهانی دوم، تایلند توانست مختصری خلاص در لنکاوی کسب کند، اما بااین‌وجود تا سال ۱۹۵۷ منطقه کماکان جزء مستعمره‌های بریتانیا منظور می‌شد. لنکاوی در سال ۱۹۸۶ با طرح نخست‌وزیر ماهاتیر محمد (Mahathir Mohammad)، توانست به‌سرعت پله‌های رشد و ترقی را بپیماید تا اینکه در سال ۲۰۱۲ بالغ‌بر ۳ میلیون توریست در میان خود پیشواز فرمانبردار محل شد.

لنکاوی با توجه به جا جغرافیایی که دارد و احاطه شدن آن با هوا بوم وبر های اصلی مالزی دارای آب و هوای معتدل و گرمی می باشد. در روزهای گرم لنکاوی، آب و هوای این شهر بین ۳۱ تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد بوده و در روزهای سرد نیز متوسط دمای لنکاوی ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

برای جایگیری در شهر لنکاوی تهی دست نیست مخافت باید رزرو هتل داشته باشید، زیرا به صلح هتلی برطبق با سرمایه و انتظاراتتان را پیدا کنید. در این شهر امتعه هتل های لوکس و فوق العاده و در کنار آنها هتل های حدوسط نیز وجود دارد که می توانید چند روز سفرتان را در آنجا بگذرانید. اسكان در هاستل شاید مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه کمتری را برای شما بلاكش شود هرگز امکانات و امنیتی که هتل ها را نخواهند داشت. در دنباله راهنمای سفر به لنکاوی به چند هتل خوب در این شهر رمز خواهیم کرد.

 

جاذبه های معروف لنکاوی

پارک تامان لاگندا لنکاوی

این پارک با شکل و فرم سنتی در منطقه ای در نزدیکی کوآجتی قرار دارد که می توانید پیاده و یا با ادوات برقی در پارک گشت کنید. در موزه فضای باز که رو به اسکله کوآ است، ۱۷ مجسمه رنگی با الهام از داستان های لنکاوی قرار داده شده است. قیمت كم قیمت ورودی برای این پارک این محل را به یکی از ملاحت و دافعه های توریستی پرطرفدار برای دودمان هایی استحاله کرده است که قصد پیاده روی یا پیک نیک در پارک را دارند.

پل سماوی لنکاوی

پل فلكی هوازی دل كنده عاشق بیهوده لنکاوی، یک پل عابر پیاده به طول ۱۲۵ متر است که از روی آن می توان آبشارهای گونونگ، مات سینکانگ و توجو و جزایر کوچکی پیرامون لانکاوی را دید. دسترسی به این پل فلكی هوازی دل كنده عاشق بیهوده که در بلندی ۷۰۰ متری فایق از سطح دریا قرار دارد فقط از طریق ایستگاه آخر تله کابین لنکاوی امکان پذیر است که بورس آن برای افراد سال دیده ۳۵ رینگیت و برای کودکان (۲ تا ۱۲ سال) ۲۵ رینگیت است. در این پل که محیط آن فنس کشی شده است و دو سکوی هنبش برای خلوت سركشی کنندگان در آن تجهیز شده است و تمهید تحمل ۲۵۰ نفر بصورت همزمان را دارد.

تله کابین لنکاوی

تله کابین لنکاوی مسافران را در ۱۵ لمحه به بالای کوه مات سینکانگ می برد که از آن جا می توانید جنگل ها، جزایر کوچک و آبشارهای لنکاوی را ببینید. سفر شما از روستای اورینتال آغاز می شود و در طول مسیر سکو هایی برای لذت بردن از پرسپكتیو جبلی درنظر غمگین شده است. از آنجایی که در ارتفاعات بالاتر هوا سردتر می شود توصیه می کنیم یک ژاکت معشوق خود داشته باشید. بعد از التصاق به قله ۷۰۸ متری بازدیدکنندگان می توانند از هوای تازه مصرف کنند، میان وعده ای بخورند، گشتی در بین متعامد متعامل های تی شرت و سوغاتی بزنند و مسلماً از روی سکو از مناظر زیبا عکاسی کنند.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

گلخانه ای عجیب در توکیو

در شهر توکیو یک گلخانه دیجیتالی گشایش شده که با رفتن به آن انگار به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *