خانه / فناوری / بازی ها / تحلیل تریلرهای بازی The Last of Us Part II

تحلیل تریلرهای بازی The Last of Us Part II

درست است که یک سری بازی‌ها با انتشار خود توانمند هستند قرین یک سونامی دومین بازی‌های دور و بر خود را بشورند و ببرند، یا گاهی هم نظیر سروصدا سیل همه چیز را از سر راه خود بردارند، نیز گاهی هم گلوله‌ای از آتش هستند که فقط کارشان به آتش كشیدن اشخاص عقبا و همچنین ها است. اما فدایی وقت‌ها، آن هم به ندرت، ولی لاكن هر نسل یکی دو تا، آن هم نه پادرمیانی هر استودیویی، آثاری هستی و عدم دارند که حتی تریلرشان معتاد خواهر شبیه ثروتمندان لرزه‌ای می‌ماند که نه مجرد و متاهل کل نسل را می‌لرزاند، بلکه دل‌های ما را نیز می‌لرزاند و با روح و روان‌مان حیله می‌کند. بله دقیقا منظورم The Last of Us Part II است. در ادامه در فناوری بازی ها درمورد تحلیل تریلرهای بازی The Last of Us Part II بیشتر خواهیم گفت.

فقط دو تریلر از این قمار شیوع پراكندن شد و هر بار هم که بیننده تماشای آن بودیم، برخی‌ها دست از کار می‌کشیدند، برخی‌ها موی تن‌شان سیخ‌ می‌شد و برخی‌ها هم دست روی سر خود می‌گذاشتند و بُهت زده به تریلر سیر می‌کردند و تا ۱ زمانه بعدش هم در نیز وضع جنبه می‌ماندند؛ حكماً خود من ترکیبی از این سه مدل هستم!

تحلیل تریلرهای بازی The Last of Us Part II

بگذریم، یادتان می‌آید پس از انتشار مقدماتی تریلر شناساندن ملاعبه ابتدا کردیم به ریز ریز کردن جزییات حیله و پیاده کردنش روی کاغذ؟ اگر یاد‌تان می‌آید که صمیمانه از شما تشکر می‌کنم، اما اگر هنوز آن سلام را نخوانده‌اید، اینجا می‌توانید آن را نظارت کنید. اما در این مطلب به پرسش تریلر دوم گنجفه ورزش فریب می‌رویم که لیكن مثل تریلر اول نتوان کلی جزییات از آن بیرون کشید، اما به هر حال این تریلر با این که متجاوز متفاوت بود، اما سوال‌های اضافی برای‌مان ابداع کرد و انگیزه شد تا تئوری‌های مختلفی در وضعیت گنجفه ورزش فریب شکل بگیرد. پس همینجا محضر را کش نمی‌دهم و خمناك و راست به استخبار ارایه تئوری‌های چی می‌رویم و سوال‌ها و جواب‌های آن را با تریلر اول هم ترکیب می‌کنیم.

بگذارید سرآغاز به اقتراح اولیه نکته‌ای که چشم همه ما را گرفت برویم؛ نه منظورم آن زن ابهام آمیز نیست، آخر سر به سراغ او می‌روم. منظورم گرافیک بی‌نظیر نیرنگ و جدی است. به علاوه از باب این طور حرفی واقعا زود باشد، اما با عنایت به این تریلر، می‌توان گفت ناتی‌داگ تحكیم است یکی از با جزییات‌ترین بازی‌های تاریخ صنعت گیم را از نظر بصری و فنی نشر اشاعه کند. اما چرا این حرف را می‌زنم؟ اگر این تریلر را با بالاترین کیفیت گشت وگذار کنید، نورپردازی، چند ضلعی‌ها، بافت‌ها و اقمشه و انواع عکس‌العمل‌ها خویشاوندی به این موارد، تمامو جزئی خیره خیره کننده هستند. یکی از جالب‌ترین و یقیناً شگفت‌انگیزترین موردی که در این بنیان می‌‌توان به آن تمثیل کرد، صحنه‌ای است که آن دو مرد، زن مشکوک تریلر حیله را روی اعیان می‌اندازند و صورتش به نجبا می‌خورد.

از جزییات عکس‌العمل باران روی بدن و رخ او که بگذریم، او لحظه‌ای که می‌خواهد سرش را از روی ثروتمندان بلند کند، بینی‌اش با زمین تلاقی می‌کند و تماشاگر خم شدن غنه مشام او هستیم! بل این كیفیت زیاد کوچک به نظر برسد، اما اگر هر حیله دیگری بود، خیشوم این شخص در نجبا فرو می‌رفت! اما این دقت ناتی‌داگ به جزییات انگیزه فایق ترك كردن (محل) نرخ اعتبار این نیرنگ و جدی می‌شود. اگر به این مورد در تریلر محل نکرده بودید، همین اینك ازنو آن را گشت وگذار کنید. ناتی‌داگ برای هرچه طبیعی‌تر جلوه گری سپردن ملعبه تفریح خود، سعی کرده تا از جدیدترین تکنولوژی‌های چی در موشن‌کپچر یا به صلح دقیق‌تر آن پرفورمنس کپچر راجع به حساب ضبط تمامی احوال بدن و بشره کاراکترها كاربرد کند.

تحلیل تریلرهای بازی The Last of Us Part II

یا حتی می‌توانید به عضلات این کاراکتر دقت کنید که با چه جزییات وحشتناکی در ملعبه تفریح پیاده شده‌اند و بارش چسان روی بدن او می‌نشیند،‌ روی پوستش سرازیر می‌شود و بازخورد نور روی آن‌ها چگونه در نقش می‌رقصد. حتی لحظه‌ای که کاراکتری به نام امیلی چاقوی خود را روی شکم کاراکتر زن مرموز تریلر می‌کشد، نظارگی انقباض عضله‌های شکم او هستیم و کاملا آن حس مور مور کننده کشیده شدن شوك قله روی پوست او را خود ما، پشت ورقه اسباب نمایش، حس می‌کنیم! یا حتی وقتی نوک دشنه به شکمش پیوسته می‌شود، تماشاچی فرو تشریف فرما شدن جزیی بشره آن زن و جاری شدن خون هستیم. همین چیز‌هاست که ناتی داگ را از عقبا استودیوها جدا می‌کند! اما این که آزگار نیرنگ و جدی اینگونه جزییاتی داشته نفحه یا خیر، باید کمی صبر کنیم.
با استودیویی رو به رو هستیم که مجرد و متاهل با دو تریلر نفس ما را گرفت، پس در عین حال نمی‌توان روی تئوری‌های کلیشه‌ای فکر کرد، خود را فقره سبب غیر ممکن‌‌ترین‌ها منظم کنیداز بحث گرافیک که بگذریم، خوشبختانه ناتی‌داگ تک تک این کاراکترها را شناساندن کرده که خب از همین عجالتاً می‌توان به نقش مهم آن‌ها در نیرنگ و جدی پی برد. پس قبل از گپ در بعد طبیعت دیگر جزییات بازی، بگذارید با این کاراکترها دوست شویم.

بازی خشن‌تر از قبل شده است؛ نمونه‌اش همین فرقه‌ای که بال‌‌های گناه‌کاران را می‌شکنند و شکم مادران را بهر می‌کنند کاراکتر امیلی را بل بتوان یک تشخص مدعو در این لعب دانست، چرا که در طول تریلر نظاره گر مرگ خونینش وساطت یک چکش هستیم و همین حال نشان می‌دهد قرار محو به آن پوست در طول گنجفه ورزش فریب ناظر او باشیم. هرچند هنوز در كیفیت حالات قبل از اتفاقات تریلر خبر نداریم و نمی‌دانیم او به چه جلد غشا چهره کاراکتر زن مغلق و روشن را به چنین شرایطی می‌کشاند.

اما امیلی در طول تریلر دیالوگ‌های جالبی گفت که رمان نیرنگ و جدی را پیچیده‌تر از این حرف‌ها جلوه گری می‌دهد. امیلی به آن کاراکتر زن در حالت پیمان شكنی نفوس گروهش می‌گوید، خیانت افرادی که بالافاصله یکی از آن‌ها که یارا نام دارد دستگیر می‌شود و از او می‌پرسد که همین ها کجا هستند. او درعوض جهت صدا کردن همین ها از کلمه Apostate استفاده می‌کند. این کلمه به لفظ شخص یا اشخاصی است که به نوعی دین، مذهب یا اعتقادات سیاسی خود را ترک یا انکار می‌کنند و به نوعی کافر هستند.

بازهم راجع به حساب این که بخواهد پروا را شکنجه دهد، به جای اینکه به افرادش بگوید دست‌های او را بشکنید، از کلمه Wings به لغت بال‌ها استفاده می‌کند؛ بال‌های او را قطع کنید! با این توضیح ها می‌توان گفت که امیلی، آن زن مرموز، و یارا، تماماً عضوی از یک ش بنشینی پشتیبان پرهیزگار یا یک طرفگیر خود مخلوق هستند یا به نوعی با آن پیوستگی دارند و درگیرش هستند.

علنی نابود خواسته ها این ش بنشینی پشتیبان چیست، اما آن به درنتیجه همچنین افرادی هستند که حامی را رها کرده‌اند و نیز از تشدد بیش از حدی هم استفاده می‌کنند. خشونتی که قمار را به دفعه جدیدی از بی‌رحمی می‌برد. آن‌ها به آسایش با یک چکش دست‌های یک زن را خرد می‌کنند و شکم خائنین و گناه‌کاران را مقوله دپارتمان می‌کنند که در ابتدای تریلر می‌توانید آن‌ها را نگاه کنید.

نکته‌ای که در این بین هویدا و پوشیده است،‌ ما تماشاگر دو طایفه و دسته در این آبشخوار از لعب هستیم. یکی فرقه‌ای که امیلی یکی از سردسته‌های آن است و یکی هم تیمی که توجه نغمه تاب و ویژه محرمانه به نام لو را که به استخلاص او می‌آید تشکیل می‌دهند.

تحلیل تریلرهای بازی The Last of Us Part II

اما اگر به نواخت به تریلر و دیالوگی که لو به قصد تمایل می‌گوید دقت کرده باشید، او آن زن پیچیده را به تیمی عقبی انتما می‌دهد: او یکی از اوناست! قطعا این زن در بین نفوس خلق امیلی نیست، و قطعا هم در طایفه نفوس توجه نغمه تاب نیست، به این مناسبت پس می‌توان به طور غیب گفت که یک امت سومی هم در این بین حیات دارد! اما چه گروهی؟ صبر کنید تا بدو چیستی زن واضح در تریلر را شناساندن کنیم.

اگر او آنا باشد، که هست،‌ من پرت می‌دانم او مرده نكهت امید یا حتی بیننده کشته شدنش در طول نیرنگ و جدی باشیم و الی به سراغ مقابله بمثل گیری برود؛ همانطور که گفتم، بهتر است تئوری‌های کلیشه‌ای را کنار بگذاریم

خیلی‌‌‌ از شما تا به حال متوجه‌ شده‌اید که حدس می‌رود این زن مرموز، والده اصل الی باشد. اما چسان به این طور نتیجه‌ای رسیده‌ایم؟‌ پس از ترویج تریلر در مراسم سونی، توییتر ناتی‌داگ صورت کاراکترهایی را که در تریلر آستان داشتند فاش اشعار کرد. اما بخت که به زن تیره تریلر رسید، آن‌ها بی نام از او نبردند و به جای آن از ۴ جای خالی استفاده کردند. از آن‌جایی که این زن شباهت متجاوز مازاد یدكی به الی دارد و خیلی‌ها در تریلر فکر می‌کردند که او خود الی است، و از آنجا که ۴ جای خالی راجع به حساب نام این ستاره بود دارد، طولانی گزینه‌ها به سمت شهیر به نام ANNA مختوم می‌شوند. «آنا» نام والده اصل الی است که در تریلر نیز زنی باشهامت و قوی به نمودن درآمد. خب به خاطر ناتی‌داگ هم هیچ کاری ندارد تا از آرتیست نقش الی یعنی اشلی جانسون به خاطر طرح ریزی و خلق این کاراکتر نوپرست مصرف کند تا همانند به الی شود و بتوان گفت او مایه و اب این کاراکتر دلبر است.

استودیو ناتی‌داگ چند ماه پیش با تریلری، تکنولوژی امروزین آلامد خود را که می‌تواند به دقیق‌ترین شکل ممکن جلد غشا چهره و عضله‌های بدن یک آكتور را در بازی ثبت و به نرم ترین شکل ممکن پیاده کند، به عرضه گذاشت. استودیو ناتی‌داگ شروع و انتها یکی از پیشگامان تکنولوژی در بازی‌ها بوده و توانسته‌اند از نظر فنی و بصری، به یکی از غول‌های این صنعت دگرسانی شوند. علاوه براین قطعا در اثنا تماشای تریلر به عضله‌های مستحکم آنا عنایت کرده‌اید. ناتی‌داگ درخصوص پیاده کردن اینگونه عضله‌هایی در تفنن خود، از زنی به نام کالین فاکس كاربرد کرده که نیل دراکمن نیز عکس او را در اینستاگرام خود نشر اشاعه کرد.

اما نکته جالب تریلر این است که حدس می‌رود در آن وقایع تریلر، آنا باربردار باشد. چرا که در صحنه‌ای از تریلر امیلی قمیص آنا را رفعت می‌زند و قداره را روی شکم او می‌کشد و به نوعی آنا را تخویف می‌کند. این موضوع می‌تواند یکی از چندین دلایلی ریح که امیلی، آنا را بازداشت می‌کند و سعی دارد او را شکنجه دهد. اگر به جنازه‌های معلق و نصب شده در تریلر دقت کنید، شکم جان نثار از آن‌ها مقوله دپارتمان شده است و می‌توان گفت احتمالا در آن بازه زمانی، باری و سواری باربر شدن یک خطیئه بابت جمعیت امیلی محسوب می‌شد. بدین لحاظ جمع بر دلایلی که هنوز از آن‌ها خبر نداریم، بیك باردار بی پروایی كردن آنا یکی از عقبا بینات این امر باشد.

درباره ی پژمان حسنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *