خانه / زیبایی / تاثیر لباس و پوشاک به روی زیبایی

تاثیر لباس و پوشاک به روی زیبایی

زیبایی و جذابیت انسان فقط محدود به چهره و اندام او نیست و نوع لباس و کیفیت آن نیز در جذابیت انسان نقش بسیار مهمی دارد. به این صورت که تاثیر لباس و پوشاک به روی زیبایی و پرسیتیژ شما به شدت قابل لمس است و شما با عوض کردن لباس هایتان ممکن است برخورد متفاوتی را نصبت به اطرافیان خود شاهد

باشید.

Image result for The impact of clothing and clothing on beauty

رنگ لباس‌‌هایی که می‌پوشیم، به همان مرتبه که بر روان سایرین تاثیر می‌گذارد، می‌تواند بر روان خودمان هم موثر و تاثیرپذیر باشد. در خرید پارچه تریکو به رنگ پارچه نیز باید دقت داشته باشید زیرا نوعی تطابق روانی بین فرد و لباسی که می‌پوشد ایجاد می‌شود و رنگ لباس شادی یا اندوه درونی را در فرد ایجاد یا به او القا می‌کند. به عبارت ساده‌تر، می‌توانیم با رنگ‌هایی که در طول روز از آنها مصرف می‌کنیم، با دنیای درونمان بستگی خلل ناپذیر کنیم در صورتی که با دیدن رنگ لباس دیگران با روحیه آنها آشنا می‌شویم.

البته تفاوت چندانی در این دو نوع سروكار روانی با رنگ‌ها وجود ندارد و نقطه مشترک هر دوی آنها این است که بر سلامت روانی موثر و تاثیرپذیر هستند. به همین دلیل به تمام اعضای خانواده توصیه می‌شود برای حفظ نشاط و طراوت و خشكی خود و خانواده‌شان در خانه لباس‌های مرتب و با رنگ‌های شاد و روشن بپوشند.

فرانسوی‌ها هموار از پیشروان فشن و مد بوده‌اند و حرف اول را در طراحی لباس و استایل و شیک پوشی زده‌اند و تعجبی ندارد که بیشتر طراحان مطرح مد فرانسوی بوده‌اند. خانم‌های فرانسوی برای همه بخش‌های زندگی به ویژه مد اصولی دارند که به طور جدی آن‌ها را رعایت می‌کنند و رمز شیک پوشی آن‌ها نیز در همین اصول است. اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی را در این مطلب بخوانید.

تاثیر لباس و پوشاک به روی زیبایی

اصول لباس پرده پوشی برای هر کدام از فرم‌های بدن سوا است . برای مثال کسی که فرم بدنش مستطیل است، می‌تواند با خیال راحت دامن چین‌دار بپوشد تا کمی انحنا در ظاهرش ایجاد کند. انتخاب پارچه و پارچه فروشی مناسب برای انتخاب پارچه ی با کیفیت نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. کسی که اندامش شبیه سیب است بهتر است شلوار گشاد بپوشد تا بین پاها و بالاتنه‌اش تناسب ایجاد کند.

پیراهن‌های ضربدری برای فرم بدن ساعت شنی مناسب هستند و کسی که فرم بدنش شبیه گلابی است می‌تواند بلوز چین‌دار یا گل‌دار به تن کند. پس اولین قدم موانست فرم بدن است. وقتی فرم بدنتان را بشناسید، متوجه می‌شوید کدام قسمت نیاز به پنهان شدن دارد و باید روی کدام قسمت تاکید بیشتری کنید.

گاهی ساده‌ترین لباس با یک تکه زیورآلات یا اکسسوری زیبا و ناآشنا دگرگون طوری به چشم می‌آید که انگار کلی وقت صرف طراحی آن شده است. همیشه در ظاهرتان به جزئیات توجه کنید. زیورآلات برای پررنگ‌ کردن همین جزئیات ساخته شده‌اند.

برای مثال اگر انگشت‌های بلند و کشیده‌ای دارید با خیال راحت از انگشترهای پهن استعمال کنید. اگر گردنتان کوتاه است سراغ گردنبند چوکر یا طوق نروید؛ چون گردنتان را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. این جزئیات، به ظاهر ساده هستند؛ اما رعایت کردنشان تاثیر بسیار مهمی در بغاز و دلربایی بیشتر شما دارد.

 

 

درباره ی پژمان حسنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *