خانه / گردشگری / گلخانه ای عجیب در توکیو

گلخانه ای عجیب در توکیو

در شهر توکیو یک گلخانه دیجیتالی گشایش شده که با رفتن به آن انگار به آینده سفر کرده اید. اینجا جایی را می بینید که با همه ی گلخانه های دنیا فرق دارد و هدف آن این است که افراد بتوانند به راحتی با گیاهان تعامل امین کنند، به گیاهان دست بزنند و بوی هر کدام از آن ها را بوییدن کنند تا شناخت بیشتری از آن ها پیدا کنند. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد گلخانه ای عجیب در توکیو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

این گلخانه در واقع یک فضای بزرگ دیجیتالیه که در آن ۷ گونه از (تربچه شامل سیب زمینی، کدو تنبل، بادمجان، کلم، هویج، گوجه فرنگی و تربچه پرورش پیدا می کند و سراسر آن با LED های ساده ابهام آمیز شده است. این LED ها علاوه بر اینکه جنبه تزئینی دارند و فضای این گلخانه را جذاب و جز کرده اند کاربرد مهم دیگری هم دارند و آن این است که همین که شما به این گیاهان دست می زنید عکس العمل این رفتار خود را در تغییر رنگ LED ها می بینید چون رنگ آن ها درست شبیه رنگ برگ های آن گیاه می شود.

بعد از دیدن نمایش نورهای رنگارنگ، این گلخانه گردی هیجان انگیز هنوز هم ادامه دارد می توانید در این گلخانه قدم بزنید و با دیدن فیلم ها و گوش دادن به موسیقی ها، اطلاعات خود را درمورد شکل ها و رنگ های هر کدام از این گیاهان بیشتر کنید. این پروژه که توسط شرکت پارتی انجام شده گلخانه را پر از لامپ های LED کرده و از  معاینه بررسی کنندگان می خواهد نه فقط از این گلخانه دیدن کنند بلکه به گیاهان دست بزنند، بازی کنند، قدم بزنند، به صدای آسودگی گوش دهند و شگفت زده شوند.

هر گیاه صدای مخصوص به خود دارد، صدایی که توسط یک طراح صدای خبره درست شده است. تولید صدای هر گیاه بر اساس فاکتورهایی مثل صوت حاصل از اصابت تلاقی دانه ها، لمس برگ ها و یا خوردن میوه است. طراح صدا، این صداها را با اصواتی که از ویلون، پیانو، نی و .. شنیده می شود ترکیب کرده و توانسته با این فاکتورها به ۷ صدای منحصربفرد برای هر کدام از این جعفری برسد به طوری که به سیب زمینی صدای پیانو، به باذمجان صدای چنگ، به کدو تنبل صدای نی، به تربچه صدای فلوت، به کلم صدای اوبو، به هویج صدای شیپور و به گوجه فرنگی صدای ویالون مختصه پیدا کرده است.

لمس گیاهان

با تکنیکی که این صدابردار به کار برده هر کدام از این گیاهان، صدای منحصربفرد خود را دارند و امکان ندارد به دیگر صداها شباهتی داشته باشد. کافیست به هر گیاه دست بزنید تا هم رنگ  شكیل و زشت LED ها را تماشا کنید و هم صدای مخصوص هر گیاه را بشنوید. اگر در ژاپن هستید و دوست دارید نمایشی از روشن و خاموش شدن نورها را تماشا کنید و در عین حال خودتان روی این نمایش نورانی، کنترل داشته باشید شانس این را دراید تا با رفتن به این گلخانه به خواست خود برسید. تا به حال شده دلتان بخواهد یک باغ شاهی را به ابزار طرب تبدیل کنید؟ رفتن به این گلخانه این فرصت را در اختیارتان می گذارد.

در این گلخانه بازدید کنندگان هیجان زده ای را می بینید  که با ترکیبی از نمایش نور و صداهای عجیب کاملا شگفت زده شده اند. رفتن به این گلخانه کاملا مجانی است و با ورود به آن تشویق می شود تا به آرامی به گوجه گیلاسی، بادمجان، کدو تنبل و بقیه سبزیجات دست بزنید و نه تنها آن ها را لمس بلکه بو کنید و به تماشای عکس العمل LED ها بنشینند. تنها کاری که باید بکنید این است که به این گیاهان دست بزنید تا نمایشی خیره کننده از نور و صدا را ببینید و از هیجان ذوق زده شوید.

جاذبه های توکیو

هر کدام از این گیاهان به ابزارهای دیجیتالی مجهز شده اند تا به محض اینکه لمس شوند سمفونی ای از نور و صدا را به نمایش در بیاورند. هر رنگ و صدا منعکس کننده جنبه خاصی از گیاه است و به دیدار کنندگان اجازه می دهد تا بدون اینکه بدانند هر کدام از این سبزیجات چه مزه ای دارند با آن ها آشنا شوند. از آنجایی که این گلخانه لحظات شاد و دل پذیر ای را به وجود می آورد به جاذبه سیر محبوبی تبدیل شده و خیلی ها دوست دارند در سفر به ژاپن از آن دیدن کنند. با وجود فضای شادی که این گلخانه دارد بازدیدکنندگان و به خصوص کودکان تشویق می شوند تا مفروضات و مجهولات بیشتری درباره گیاهان و مسائل مربوط به کشاورزی پیدا کنند.

توکیو، پاتخت ژاپن یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا از نظر زیرساخت ها و طراحی است پس جاذبه های زیادی برای تماشا دارد. قصر خلافت یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است از طرفی بخش فرهنگی توکیو به موزه ها، تئاتر، شادی ها، غذاهای ملیح و گروه های ورزشی متنوع معروف است.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

مراکز خرید مناسب کشور هند

مراکز خرید مناسب کشور هند

کشور هند کشوری است که در کنار تمام جاذبه های گردشگری خود دارای امکاناتی دیگری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *