خانه / فناوری / خانه هوشمند / خانه هوشمند، تحولی در علم و تکنولوژی

خانه هوشمند، تحولی در علم و تکنولوژی

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و برطرف کردن نیاز های روز بشر خانه ای که در محیط آن زندگی می کنید، نیاز دارد که با فناوری های روز همگام باشد و محیط خانه به گونه ای طراحی شده باشد که بتوان از فن آوری های الکترونیکی بدون نیاز به استفاده بیش از حد از برق بهره گرفت.

فرق بسیار واضحی که در بین خانه های سنتی و پیشرفته وجود دارد این است که همه ی اثاثه در خانه های هوشمند با یکدیگر در ارتباط هستند  و با یک دستگاه مرکزی هدایت می شوند. کنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و شکل های مختلفی از دوربین ها و نمایشگرهایی که می توانند به خانه های هوشمند  اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل هدایت می باشند.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

از دیگر قابلیت های یک خانه هوشمند این است که یک سیستم هوشمند همچنین در وضعیت امنیتی توانایی ای را دارد که حضور مالک را در خانه شبیه‌سازی کند. به این ترتیب در طی روزها و شب‌هایی که اهالی  خانه غایب هستند، برخی از چراغ‌ها بصورت غیر مستقیم و در اتاق‌ها و محیط های مختلف روشن و پس از آن خاموش می‌شوند تا سارقین از نبودن ساکنین منزل آگاه نشوند.

یک خانه هوشمند تنها برای افرادی نیست که از نظر جسمی سالم باشند، این سیستم فوق مدرن تجهیزات کاربردی فراوانی در اختیار کاربر قرار داده و از بیشترین آرامش را برای افزایش استانداردهای زندگی فراهم خواهد کرد. برای نمونه سالمندان و افراد معلول جسمی را قادر خواهد ساخت تا برای مدت بسیار طولانی، بدون اینکه نیازی به یاری گرفتن از دیگران داشته باشند کارهای روزمره خود را انجام دهند.

منزل هوشمند در انجام امور یکنواخت نیست بلکه خانه هوشمند شما تئانایی آن را دارد که برای تجهیزات خانه ی خود زمان بندی نیز معین کنید، بنا به همین دلیل دسته ای از کارها در ساعات خاصی از روز به صورت اتوماتیک انجام خواهند گرفت. حتی بعضی از این بعضی هوشمند توانایی یادگیری داشته و از کارهایی که شما در طول روز انجام می دهید، آموزش می بینند، در نتیجه با فعالیت فوق العاده کمتری می توانید انجام بیشتر کارها را در حالت خودکار به وسایل خانگی خود واگذار کنید.

علاوه بر اینکه به تمام کارها سهولت بخشیده می شود، خانه های هوشمند بهره گیری از انرژی را نیز بالا می برد. برای نمونه می توان به ترموستات های هوشمندی که در خانه نصب می شوند، اشاره نمود. این ترموستات از شما می آموزد که خانه ی شما باید چه درجه حرارتی داشته باشد و دما را به طور اتوماتیک تنظیم می کند. همچنین وقتی در منزل حضور نداشته باشید، این ترموستات به حالت کنترل از راه دور و با تنظیم دمای خانه، حداقل انرژی را مصرف خواهد کرد. بدون شک باید اذعان داشت خانه هوشمند، تحولی در علم و تکنولوژی است.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

با تلفن همراه خود نیز می توانید این سیستم را هدایت کنید. در این روش می توانید در هر جایی که حضور دارید فقط با ارسال یک پیام کوتاه آبیاری را شروع کند و پس از زمان مقرر شده ابیاری متوقف شود. در صورت وجود خطا در سیستم به هر عنوانی یک پیام کوتاه با توجه به بروز مشکل در سیستم برای یک نفر یا چند نفر نیز ارسال می نماید.

برای راه اندازی یک سیستم هوشمند خانگی در ابتدا نوع کابل کشی شکل گرفته را بررسی می کنیم اگر کابل کشی بصورت سنتی صورت گرفته باشد و اگر خواسته ی مشتری استفاده از کلیدهای قدیمی رایج باشد از ماژولهای مبدل کلید سنتی به هوشمند را مورد استفاده قرار می دهیم و در صورتی که درخواست کند که کلیدهای لمسی را جا به جا نماید کلید لمسی مورد نظر را نصب می‌‌‌کنیم‌‌‌.‌‌‌‌‌‌ اگر کارفرما نیاز به استفاده از تاچ پنل هم داشته باشد این امکان نیز وجود دارد به دلیل این که تاچ پنل تنها نیاز به برق ورودی۲۲۰ ولت به منظور تغذیه خود دارد و با قرار گرفتن روی دیوار می‌تواند جایگزین کلید و یا در کنار کلید، کل دستورات را بصورت بی سیم ارسال می نماید.

درباره ی تیم تحریریه زد کد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *