خانه / گردشگری / ریازان دو قلو روسیه

ریازان دو قلو روسیه

معرفی ریازان دو قلو روسیه از یک رو کار بسیار سختی است که حجم دیدنی ها و ویژگی های بسیار بالایی دارد و از روی دیگر به دلیل شناخته شده بودن این مکان برای عموم مردم جهان کار ساده ای است. در ایت پست از وبسایت زد کد به بررسی همه ی این موارد پرداخته ایم.

 

جاذبه های گردشگری روسیه

 

داستان شهر « ریازان» واقع در بخش اروپایی روسیه در ساحل جو « اوب» غیر عادی است. این شهر در قرن ۱۱ بنا شد و آن را « پریاسلاول» نامیدند. شهر دیگری – شاه نشین امیرنشین ریازان را « ریازان» می نامیدند که در ۵۰ کیلومتری جنوب « پریسالاول» قرار داشت. در سال ۱۲۳۷ میلادی مغول ها « ریازان» قدیمی را تار و مار کردند» شهر بزرگ، فقیر و زیبا به معنای واقعی کلمه با خاک یکسان شد. پس از آن « پریاسلاول» مرکز اداری جدید امیرنشین شد. بمرور زمان به یاد دارالملك قدیمی که توسط اشغالگران بیرحم نابود شد، آن را « ریازان» نامیدند.

هم اکنون پارک جدید شناسی به جای ریازان قدیمی ایجاد شده است. در آنجا، گنج سکه های طلا و نقره و زیورآلات پیدا می شود. كهن شناسان پایه های کلیسا و بقایا دیوارهای دژ و وسایل جنگی و سلاح های كهنه و جدید را پیدا کردند. قبر جمعی مدافعان شهر پیدا شد که در نبرد با مغول ها جان خود را از دست دادند. اهالی ریازان صلیب یادواره بر آن بنا کردند. در کلیسا هر روز دعای یادبود برای رزمندگان کشته شده روس خوانده می شود.

ریازان نو، « پریسلاول قدیم» نیز آزمایشات سختی از سر گذراند: حملات دشمنان، آتش سوزی و ویرانی. ساکنان پس از هر بلایی که بر سر شهر نازل می شد، آن را از نو می ساختند. آنها نمی خواستند آنجا را ترک کنند. زیرا زمینی عقیم داشت و نهر پر از ماهی بود. شهر مزارع و باغ های میوه زیادی داشت. سیاحان خارجی از « زیادت عسل ، گندم، جو و سیب های درشت مرغوب» ریازان متعجب می شدند. قیمت ارزان این محصولات باعث شگفتی خارجیان می شد.

شهر توسعه می یافت و ثروتمند می شد، تجارت رونق می گرفت. حاکمان ریازان از رقابت با امیران مسکو هراس بدل راه نمی دادند و سعی می کردند خلاص خود را حفظ کنند. اما مقایسه دو قرنی به غلبه مسکو انجامید: در سال ۱۵۲۱ میلادی امیرنشین ریازان وارد ترکیب دولت مرکزی روس شد.

 

دیدنی های روسیه

 

طی قرون دراز ریازان یک شهر مرزی بود، از اینرو به استحکامات آن توجه زیادی می شد. دیوارهای سنگ سفید دژ آن بارها در مقابل حملات دشمنان مداومت پیله کرد. در حال حاضر، کرملین ریازان، خاطره معماری است که در فهرست میراث قیمتی فرهنگی روسیه شامل شده است.

کلیسای « اوسپنکسی» ریازان دره اصلی معماری شهر است که اواخر قرن ۱۷ توسط یعقوب بوخوستوف، دهقان ساده و معمار خودآموز ساخته شد. ساختمانی باشکوه به شکل جام به رنگ قرمز روشن که به ۵ گنبد ختم می شود. ستون های سنگ سفید تزیین بخش دیوارها و پنجره هاست. آنها مزین به حکاکی نقش دار هستند. بدشورای می توان از آشیانه نقش دار طلایی شمایل چشم استنباط که یکی از زیباترین نوع در روسیه است.ارتفاع آشیان شمایل که یک شاهکار بی نظیر است و توسط هنرمندان ریازان ساخته شده است ، ۲۷ متر است.

 

جاذبه های گردشگری روسیه

 

چند شمایل در کلیسای « اوسپنسکی» ریازان» احتراس می شود که برای شهروند و بیگانگان ارتدکس اهمیت زیادی دارند. آنها را معجزه آسا می نامند و معتقدند که به خاطر وجود این شمایل ها، در زمان جنگ جهانی دوم حتی یک بمب دشمن بر محوطه کرملین نیفتاد.

ریازان یکی از زیباترین شهرهای روسیه نامیده می شود. گردش در محله های قدیمی شهر، تماشای تزیینات غنی خانه های اشراف نتیجه و سکوت و آرامش حاکم بر صومعه لذت بخش است. منظره ساحلی فوق العاده زیباست که جای گردش زوج های عاشق ریازانی است. بر طبق سنت قدیمی، جوانان برای عکس گرفتن بر زمینه شهر زاد و بومی به آنجا می روند. به نظر می رسد ریازان كهن در سکوت آنها را مورد عنایت قرار می دهد تا به سعادت برسند.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

تالار تئاتر بولشوی مسکو

معماری تالار تئاتر بولشوی مسکو

یکی از کهن ترین و مشهورترین تالار تئاتر ها در جهان ایوان تماشاخانه بولشوی مسکو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *