خانه / گردشگری / جاذبه ای به نام قلعه پیتر و پل

جاذبه ای به نام قلعه پیتر و پل

دروسیه به سبب تاریخ دور و دراز این کشور، جاذبه های گردشگری متعدد تاریخی وجود دارد که با بازدید از آنها می توانید بیش از پیش با تاریخ این کشور سردسیر آشنا شوید. در شهر سن پترزبورگ روسیه جاذبه ای به نام قلعه پیتر و پل وجود دارد که شاید یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری روسیه باشد.

قلعه پیتر و پل ارگ اصلی شهر سنت پترزبورگ است، شهری که در سال ۱۷۰۳ به دستور پتر کبیر و به دست یک بنا سوئدی طرح ریزی شد. در مقدمه دهه ۱۹۲۰، این قلعه همچنان به نشانی بازداشتگاه استعمال می شد و امروز به مهمترین بخش موزه ی وقایع خدای نامه سن پترزبورگ دگرسانی شده است. در بالای برج و باروهای این قلعه از چشم اندازهای جذاب کناره های رود نوا لذت می برید و در داخل حیاط آن از گیرایی كشش های زاید دیدار می کنید.

قلعه پیتر و پل در ۱۶ می ۱۷۰۳ به رخصت پتر کبیر مخلوق شد و اولین بنای معماری این شهر است. در آغاز هدف از ساخت این قلعه دیده بانی از نهر ی نوا و دسترسی به دریای بالتیک بود برای همین هم هست که این قلعه در جزیره زایاچی بنا شد. قلعه طوری در کنار رودخانه قرار نژند که همه ی کشتی هایی که از مسیرهای آبی خودشان را به روسیه می رسانند از جماعت قلعه می گذشتند و به دقت رسیدگی می شدند.

 

اتاق های شاهنشاهی

اتاق های خلافت در داخل یک گالری قرار دارند و توسط خاك هایی به قلعه پیتر و پل متصل شده اند. در بدو قرن بیستم از این اتاق ها به نشانی گور امپراتورهای روس استفاده می شد. امروز می توانید از ۲ تا از این اتاق ها که با نقاشی های بغاز از امپراتورهای روس تزئین شده اند دیدن کنید. در بازید از کلیسای جامع این قلعه می توانید با بالا رفتن از پله ها خودتان را به اوج ۴۳ متری برج ناقوس برسانید و از چشم اندازهای جذاب لذت ببرید.

مجسمه ی پتر کبیر

یکی از غیر منتظره ترین تمثال هایی که در قلب این كلكسیون قرار دارد مجسمه پتر کبیر است. این تن سان ی برنزی از سال ۱۹۹۱ تا به حال در بالای تخت تزار قرار دارد و گردشگران از آن دیدن می کنند.

ضرابخانه

قدیمی ترین قسمت شهر که در آن کارهای صنعتی به كاربستن می شد دارالضرب ی قلعه است، دارالضرب ای که در سال ۱۷۲۴ به اذن پتر کبیر آفریده شد و در آن سکه، مدال و … ضرب می شد.

زندان قلعه

مجموعه ی زندان، صدها سلول دارد که همه ی آن ها شبیه هم هستند و در هم پایه هر کدامشان اطلاعاتی درمورد ی افرادی که در آن ها حبس بودند وجود دارد. اگر آن میزان تاآن زمان همین كه آرزومندی ای به سرگذشت و نفوذ های كهن ندارید بازید از قسمت سلول می تواند کمی خسته کننده باشد.

قلعه پیتر و پل در آبخو زایاچی قرار نژند و تا ایستکاه متروی Gorkovskaya 5 تا ۷ لطیفه پیاده روی گزند تفرق دارد. آسان ترین راه برای وصل و انفصال به این قلعه این است که سوار مترو شوید و بعد از پیاده شدن در ایستگاه  Gorkovskaya از طریق پارک الکساندر و پل لونوسکی به ورودیه قلعه برسید. کلیسا، دو ورودیه دارد و بلیط را می توانید در نزدیکی آن ها تهیه کنید. از آن جایی که نمی توانید بلیط این قلعه را به طور آنلاین بخرید منظور می کنیم اگر در فصل صیف و زمستان به سن پترزبورگ سفر کرده اید حتما صبح زود به این محل بروید.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

اتوبوس های بین شهری برای سفری بیادماندنی و جذاب

استفاده از وسایل نقلیه عمومی بین شهری در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *