خانه / فناوری / آینده نوکیا در دستان ماکروسافت

آینده نوکیا در دستان ماکروسافت

اگر تا همین چند سال قبل از هر کسی در مورد سه برند برتر گوشی سوال می کردید، بی شک یکی از گزینه هابرای انتخاب موبایل نوکیا بود، این شرکت رهبری بازار را در دست داشت و بی رقیب به پیش می رفت تا جایی که خالص سود این کمپانی فنلاندی در دنیا مورد تحسین و باورنکردنی بود. اما این کمپانی کم کم با گذشت زمان و با سرمایه گذاری غلط و انتخاب استراتژی نادرست به ورشکستگی رسید و تا مرز نابودی کامل هم پیش رفت.

نوکیا
نوکیا

پس از پیشتازی دیگر رقبای این شرکت هیچ کس فکر نمی کرد امروز نوکیا جزو پنج انتخاب افراد برای خرید گوشی نباشد و این بازار بزرگ را از دست بدهد.

بازگشت دوباره و حیات این شرکت با اضافه شدن شرکت ماکروسافت صورت گرفت، ماکروسافت با انتشار نامه رسمی به تمام شرکای که با نوکیا مشغول به کار بودند، توضیح داد که پس از واگذاری ماکروسافت از این پس کلیه حقوق و منافع بوجود آمده از تولید دستگاه ها و خدمات نوکیا در اختیار این شرکت خواهد بود و آینده نوکیا در دستان ماکروسافت قرار گرفته است.

نوکیا
نوکیا

بهتر است که بدانید براساس توافقی که بین شرکت  نوکیا و کمپانی بزرگ ماکروسافت انجام شده است، فنلاندی ها اجازه فروش هیچ گونه ابزاری را تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ ندارند، در همین راستا تیم توکیا قصد دارد تا حداقل سه گوشی هوشمند با فناوری روز دنیا  برای عرضه تا پایان سال ۲۰۱۶ طراحی و تولید کند، گفتنی است که بر خلاف استراتژی که فکر می شد سیستم عامل این گوشی ها اندروید خواهند بود.

پیش بینی ها نشان می دهد این سه محصول جدید واقعا انقلاب بزرگی را در این عرصه بوجود خواهد آورد ،طراحی بی نظیر این گوشی ها، کیفیت دوربین و دیگر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری این گوشی ها رنگ و بوی تازه ای به بازار گوشی های هوشمند خواهد زد.

نوکیا
نوکیا

این سرمایه گذاری به نظر کارشناسان می تواند بهبود دهنده شرایط بازار و تغییر دهنده شرایط بازی باشد شرکت ماکروسافت با ورود به بازار و سرمایه گذاری بر روی سیستم عامل ویندوز در پی تصاحب بازار آینده این صنعت بوده و سرمایه گذاری خوبی را بر روی این قسمت از بازار انجام داده است تا بتواند با استفاده از نام گذشته خود به جایگاه خوبی در بازار بدل گردد.

درباره ی تیم تحریریه زد کد

مطلب پیشنهادی

بررسی نمایشگر Samsung Galaxy S8

بررسی نمایشگر Samsung Galaxy S8

به گزارش زد کد به نقل از دیجیاتو، صفحه نمایش یکی از اصلی‌ترین اجزای موبایل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *