خانه / فناوری / بازی ها / تازه های بازی

تازه های بازی

برای گذراندن اوقات فراغتی بدون حاشیه و مفرح شاید علاقه ای به بیرون رفتن از خانه نداشته باشید و دوست داشته باشید با همسر یا فرزندان خود در کنار هم با دنیای دیجیتال بازی از لحظات خود در کنار عزیزان خود بدون هیچ خطری لذت ببرید در ادامه ی مطلب به تازه های بازی و دنیای گیم می پردازیم.

تاریخچه بازی های دیجیتال

پیشینه بازی ها و گیم های کامپیوتری از با داستان جالبی همراه است.در سال ۱۹۴۹ میلادی به آقای رالف یائر ساخت برنامه تلویزیونی واگذار شد. از وی درخواست شده بود فقط برنامه ساده ای را تولید نکند، بلکه کاری به طور کامل متفاوت و منحصر به فرد را طراحی کند. انجام کار برای رالف یائر آسان بود، او علاقه داشت از حدود طرح واگذار شده بالاتر قدم بردارد و کاری جدید ارائه دهد و به واسطه ی بازی برنامه اش را اجرا نماید ، اما بازی به خصوصی را در نظر نداشت. در هر صورت مدیر او فکرش را تأیید نکرد.

تاریخچه بازی
تاریخچه بازی

جالب از آن این جاست که بدانید زمانی که رالف یائر طرح خودش را عرضه کرد آگاهی این را نداشت که که بنیان گذار صنعت جدیدی در دنیا شده که امروزه بعد از گذشت نیم قرن مبدل به صنعت جذاب و سودآوری شده است.در سال ۱۹۵۲ الف راسل دالگلاس، دانشجوی دکترای دانشگاه کمبریج ایده ی خودش را در مورد تأثیر متقابل انسان و کامپیوتر نوشت و اولین بازی رایانه ای را به همراه دو همکلاسی خود طراحی کرد. ولی اولین بازی رایانه ای در ۱۹۶۱ میلادی به نام جنگ ستارگان تولید شد.

سبک بازی های دیجیتال

هر بازی سبک مخصوص به خود را دارد و سبک در واقع در بازی رایانه‌ای اطلاق می‌شود که روش اصلی پیشروی در بازی از طریق فعالیت‌ های فیزیکی کارکتر بازی باشد و اکثرا بر پایه جنگ با سلاح‌های سرد و گرم یا حرکات رزمی طراحی شده‌اند. دویدن و جست‌وخیز از سمتی به سمت دیگر، سفر به فضاهای ناشناخته و کشف اسرار و همه از ویژگی‌های واضح این سبک بازی‌ها شناخته می‌شوند و خود زیر گروه‌هایی مانند بازی مبارزه‌ای، شوتر اول شخص، بازی‌ اکشن دوبعدی، بازی‌ سه‌بعدی، بازی ماجراجویی، بازی‌ کمدی، و پلتفرمر تقسیم می‌شود.

سبک های بازی
سبک های بازی

در ادامه به این موضوع می توان اشاره کرد که در این‌گونه بازی‌ها غالبا شخصی در بازی قرار دارد و با روش‌های مختلف با دشمنان مبارزه می‌کند و در پایان مرحله با رییس بازی که قویتر از دیگر دشمنان بازی است روبه‌رو می‌شود و بعد از نابود کردن رییس به مرحله بعدی بازی می‌رود. از قالب های اصلی این بازی‌ها وجود سلامتی است به شکلی که با پایان رسیدن آن شخص از بین می رود.

کنسول های بازی

از سال ۹۰ تا به حال پلتفرم های مختلفی برای بازی به بازار عرضه شده است کنسول بازی وسیله سرگرمی دیجیتالی است که مختص برای اجرای بازی های ویدیویی روی نمایشگر یا تلویزیون طراحی شده است. اکس باکس ۳۶۰ ، اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و ۳ مشهور ترین کنسول های بازی در دنیا می باشند.

کنسول بازی
کنسول بازی

هرچند سال یکبار شاهد کنسول های جدیدی از شرکت های مختلفی هستیم کنسول بازی نسل های متفاوتی  رو به خودش دیده و در حال حاضر نسل هشتم این کنسول ها را شاهد می باشیم. در سال های گذشته کنسول بازی به اندازه ای پیشرفته شده است که دارای امکاناتی مثل سیستم عامل بسیار هوشمند، اینترنت، ذخیره سازی ،توانایی تماشای ویدیو و گوش دادن به موزیک شده اند .

درباره ی تیم تحریریه زد کد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *