خانه / فناوری / گجت ها / تازه های گجت

تازه های گجت

در دنیای امروزی با توجه به پیشرفت روز افزون علم تکنولوژی روز به روز نیاز های روزانه از فناوری بیشتر شده است و افراد کارها و خواسته های خود را با استفاده از این علم برطرف می سازند. با بهره گیری از گجت ها می توانید بخش عظیمی از کارهای روزانه خود در منزل و محل کار خود را انجام دهید به کارهای خود سرعت بیشتری ببخشید.در این مطلب به بخشی از گجت ها خواهیم پرداخت.

مفهوم گجت

قبل از اینکه با گجت خاصیو تازه های گجت آشنا شوید بهتر است که مفهوم دقیقی از آن را برای شما شرح دهیم، گجت یا ابزار کوچک به وسایل الکترونیکی یا مکانیکی در اندازه کوچک گفته می شود که برای کاربردهای منحصری طراحی شده اند و به سهولت زندگی کمک خواهند کرد.

گجت ها
گجت ها

دنیای گجت هابی دنیای بسیار وسیعی می باشد از جمله وسایلی مانند موبایل هوشمند و تبلت ها، ابزارهای الکترونیکی کوچک همانند مسواکهای الکترونیکی، بلندگوهای کوچک، دستگاه های پخش چند منظوره، چاقوهای چند منظوره و پیچ گوشتی های برقی و هر وسیله ای از این دست را می توان به عنوان گجت نام برد. علاوه بر کاربرد یک دستگاه نبوغ به کار رفته در طراحی آن هم بسیار پر اهمیت است و برخی اوقات دستگاه هایی که به نام گجت شناخته می شوند بیشتر از کاربرد که دارند نبوغ سازنده شان را به رخ می کشند.

گجتی به نام اپل واچ

اولین گجتی که طراحی شد و از نظر فنی کاملا بی نقص بود اگرچه بعد از فروخته شدن همه‌ی ساعت‌ها به محض پخش در بازار و مشاهده شدن در قسمت گران قیمت شهر، شکی در موثر بودن این محصول وجود ندارد، اگر نگاهی به این فناوری کنیم متوجه دلیل این مطلب می شویم.

اپل واتچ
اپل واچ

از جمله کیفیت و زیبایی این گجت صفحه نمایش OLED زیبا و باکیفیت و وضوح بالای آن می توان اشاره کرد، باتری قوی و عملکرد بی نیاز و مختلف، بخشی از عوامل موفقیت چشمگیر این محصول می باشند. مطمئنا ساعت هوشمند اپل لوکس و بیش از حد احتیاج است اما باید بگوییم که تکنولوژی های لوکس هم جذاب هستند.

تولد این محصول به این صورت می باشد که اپل از سال ۲۰۱۰ که آی پاد را معرفی کرده بود تا ۲۰۱۴ هیچ محصول جدیدی را طراحی نکرده بود، این محصول اپل اولین محصولی می باشد که پس از استیو جابز و در زمان مدیریت تیم کوک به عنوان یک گجت جدید تولید شده است. با هم نگاهی به این محصول جدید می اندازیم و پیگیری کامل آن را به دورانی که وارد بازار شود موکول می کنیم.

گجت اپل واتچ
گجت اپل واچ

از کارایی های این ساعت می توانیم به این اشاره کنیم که اپل‌واچ دارای یک واسط کاربری بسیار جدید است و با آن چیزی که در iOS مشاهده کرده ایم کاملا متفاوت است. اپل به جای اینکه تجربه کار با گوشی را در این ساعت شبیه‌ سازی کند، بیشتر به دیگر شکل های سخت‌ افزاری آن پرداخته تا از این طریق هماهنگی مناسبی بین سخت‌ افزار و واسط کاربری موجب شود.

اپل واتچ
اپل واچ

برای مثال میتوان عنوان کرد که در کناره ی این ساعت، یک تاچ دیجیتال قرار دارد که کاربرد‌های بسیار فراوانی دارد، می‌توان عمل اسکرول کردن در یک لیست را به‌ آسانی با آن انجام داد و روی نقشه‌ها و تصاویر فکوس کرد یا از حالت فکوس خارج شد. ونیز با لمس کردن این تاج، کاربر به صفحه home ارجا داده می‌شود.

 قیمت اپل واچ اسپورت

این ساعت در هر قسمت از دنیا قیمت متفاوتی دارد ولی مدل اسپورت ساعت اپل واچ با قیمت پایه‌ی ۳۵۰ یا ۴۰۰ دلار پکی به اندازه‌ی انتخابی کاربر وارد بازار خواهد شد. مدل معمولی این ساعت که بدنه‌ای از جنس فلز استیل دارا است با قیمت  ۵۵۰ دلار ارائه می شود و این قیمت پکیج به انتخاب بندهای متفاوت می‌تواند تا ۱۰۵۰ دلار بالا رود. البته این موضوع نیز منحصر به نسخه‌ی کوچک‌ تر است و برای محصول بزرگ‌ تر، باید ۵۰ دلار به قیمت‌های مذکور اضافه کنید.

درباره ی تیم تحریریه زد کد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *