خانه / گردشگری / معماری تالار تئاتر بولشوی مسکو

معماری تالار تئاتر بولشوی مسکو

یکی از کهن ترین و مشهورترین تالار تئاتر ها در جهان ایوان تماشاخانه بولشوی مسکو روسیه می باشد و همچنین این ایوان یکی از افتخارات فرهنگ و هنر روسیه نیز به شمار می رود. به جسارت می توان گفت که همه گردشگران تور روسیه و تور مسکو از این سالن نمایش خانه که از جمله جاذبه های دیدنی مسکو می باشد، رویت می کنند.
تالار بولشوی مسکو در سال ۱۷۷۶ به فرمان کاترین کبیر یکی از تزارهای نامدار روسیه بنیان گذاری و در سال ۱۸۲۴ بنا گردید. این تالار با ستون های باشکوه خود در مرکز شهر مسکو نقشه ای از معماری کلاسیک روسیه می باشد، گویی که بیش از ۱۹۰سال است که این استوانه های محکم عهده دار حفظ سرگذشت هنر روسیه را دارند.معماری تالار تئاتر بولشوی مسکو در نوع خود بی نظیر می باشد پس با گردشگری  مجله تکنولوژی و کسب و کار همراه باشید.

تالار تئاتر بولشوی مسکو
همچنین این مکان، مرکز فرهنگ و هنر موزیکال گیتی نیز می باشد. با تاسف در قرن ۱۹ سه بار، ایوان نمایش خانه بولشوی مسکو حادثه آتش سوزی را تجربه کرد و در اثر این آتش سوزی ها تمامی دکوراسیون و اسباب موسیقی و باس ها سوختند و اسیب های جدی زیادی به این تالار وارد شد.

جاذبه های گردشگری مسکو
مساحت تالار تماشاخانه بولشوی هم اکنون پس از تعمیرات و بازآفرینی ها به دو مقابل قبل خود رسیده است و مساحت حالت استعمال آن بیش از ۸۰ هزار متر چهارضلعی می باشد. این ساختمان دارای یک ایوان ورودی و ۸ استوانه می باشد. در این بنای خیلی خوب هم اکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر گرفتار به کار می باشند و تقریبا ۹۰۰ ستاره اعم از رقص ، کر، کر کودکان، ارکستر و پانتومیم کار می کنند. تالار های زیر زمین شش طبقه آفریده شده که قبلا وجود  نداشت و ظرفیت آن ۳۳۰ تماشاچی می باشد که کربردهای متفاوتی دارد و روزها امتحان ارکستر و کر و شب ها کنسرت های لوكس برگزار می شود.

تالار تئاتر بولشوی مسکو
زیبایی سالن تماشا، گردشگران تور روسیه را به وجد و شگفتی می آورد. چراغ آویز زیبا و درخشان و تزئینات طلایی لژها همه سبب دو برابر شدن زیبایی تالار گشت شده است. کاشی های موجود در کف ورودی تئاتر دقیقا شبیه به همان کاشی های به کار بیان شده قرن ۱۹ می باشند. دلیل آن نیز این است که همچنین کارخانه عمل به پیدایش دوباره آن کاشی ها به سفارش این سالن نموده است.
امکان جدیدی که پس از تعمیرات سال ۲۰۰۵ در سالن تئاتر بولشوی مسکو به وجود آمد این است که گردشگران تور روسیه و تور مسکو می توانند در پشت پرده و سالن ها و راه پله ها گشت کنند و از دکورهای تاریخی این سالن تئاتر عکس بگیرند. گردشگران مایل به پرسه در پشت صحنه به دسته های ۱۵ نفری جهت اجتناب از سر و صدا و اجتماع تقسیم می شوند و بسیار خلوت به پرسه می پردازند و می توانند در ناحیه اول نشیمنگاه تماشاچیان که از گران ترین نشیمنگاه ها می باشد بنشینند و صحنه را تماشا کنند. تالار تماشاخانه بولشوی گنجایش ۱۷۵۰ نفر ستاره را دارد.

جاذبه های گردشگری مسکو
جشن بازگشایی ایوان تماشاخانه بولشوی مسکو به طور زنده از کانال های تلوزیونی روسیه و کشورهای دیگری پخش شد و در این تشریفات قطعاتی از اپرای ” زیستن بابت امپراطور روس ” اثر پدر موسیقی کلاسیک روس میخائیل گلینکا نواخته شد و قطعاتی از رقص ” برکه قو ” اث پیوتر ایلیچ چایکوفسکی آهنگ ساز روسی همراه با رقص رقصندگان معروف روسی اعمال شد. این اثر به خاطر اولین بار در سال ۱۸۷۷ در این سالن به روی صحنه رفته بود.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

اطلاعات قبل سفر به ژاپن

اطلاعات قبل سفر به ژاپن

ژاپن کشوری است که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری زیادی می باشد که باید قبل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *