خانه / فناوری / موبایل / معرفی و بررسی تلفن هوشمند گلکسی نوت ۸ سامسونگ

معرفی و بررسی تلفن هوشمند گلکسی نوت ۸ سامسونگ

شرکت سامسونگ در سال اخیر تلفن هوشمندی بنام گلکسی نوت ۸ را وارد بازار نمود که با استقبال بسیار فراوانی مواجه شد این محصول یکی از بهترین فناوری های موبایل زمان حال می باشد. بی‌شک می‌توان یکی از بلوز بی آستین گوشی‌های سال ۲۰۱۶ را نسل ششم از سری گلکسی نوت سامسونگ دانست که کره‌ای‌ها برای همانندی هرچه بهتر این سری با خانواده‌ی گلکسی است، آن را با نام گلکسی نوت ۷ روانه‌ی خریدوفروش کردند؛ اما این فبلت عمر کوتاهی داشت؛ چرا که در طول تنها چند هفته، مشکلاتی معتاد خواهر شبیه آتش‌گرفتن باتری، گریبان‌گیر این ثمره شد. این فقره به‌اندازه‌ای شدت گرفت که در ازخودگذشته از کشورها (از كل کشور خودمان)، به‌همراه‌داشتن گلکسی نوت ۷ در هواپیما‌‌ها و فرودگاه‌ها، غیرشرعی (مال) و تقریر شد. در ادامه این مطلب قصد داریم معرفی و بررسی تلفن هوشمند گلکسی نوت ۸ سامسونگ بپردازیم.

تلاش‌های بی وقفه سامسونگ درعوض جهت دعوت نمونه‌های اولیه گلکسی نوت ۷ و رفع مشکل پیل آن‌ها، نتیجه‌ای دربرنداشت و این فبلت‌ها همچنان عاشق آتش سوزی می‌شدند؛ از این رو کره‌ای‌ها طی تصمیمی شایان پیش‌بینی، تكوین نوت ۷ را ایستا کردند. بسیاری در آن وقت گروش داشتند که جایدهی كون گلکسی نوت ۷، پایانی بر سری به‌یادماندنی و پرفروش گلکسی نوت است و سامسونگ بعدی محصولی از این سلاله معرفی نخواهد کرد.

گلکسی نوت 8

اکنون پس از بخشایش ۱۲ ماه، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ فاجعه‌ی سال ۲۰۱۶ را پشت سر گذاشته است؛ گلکسی اس ۸ و اس ۸ ویلان تاکنون از بلوز بی آستین گوشی‌های ذكی سال ۲۰۱۷ هستند و ابتیاع اضافه موفقی را آروین می‌کنند و کره‌ای‌ها مرزها اسنان دو هفته‌ی پیش از گلکسی نوت ۸، پرچم‌دار هیئت نهج وجد اشتیاق خود نیز رونمایی کردند؛ فبلتی که پیچیدگی گمانه‌زنی‌های ازلی در بعد طبیعت پایان‌یافتن حیات خانواده‌ی گلکسی نوت را علامت داد.

همانند پرچم‌داران چند سال اخیر سامسونگ، نوت ۸ به سان قطعه‌ای مستهجن و دوست داشتنی ملیح از جنس فلز و شیشه‌ی جفت است. در نظر اول نوت ۸ می‌تواند نظر هر کاربر مشکل‌پسندی را به خود جلب کند؛ اما این زمینه زیاد مایه‌ی تعجب نیست، چرا که کره‌ای‌ها در سال‌های گذشته، هرگز عملکرد بی‌نقصی در زمینه‌ی طرح ریزی محصولات خود داشته‌اند، به علاوه این دعوی خیلی دور از ظاهر خلوت و جلوت مبادا که بگوییم که در حال حاضر، زیباترین پرچم‌داران گوشی‌های داهی به دست سامسونگ ابداع می‌شوند.

گلکسی نوت 8

فرمولی که سامسونگ در طراحی گلکسی اس ۸ و اس ۸ به‌کار گرفت، متجاوز کارا و كامكار از آب درآمد؛ از این رو آنقدر مایه‌ی تعجب زدایش که گلکسی نوت ۸ به‌لحاظ نقشه كشی و سخت‌افزار تباین چندانی با کهکشانی باب سری اس نداشته باشد. با صرف‌نظر از انحنای کمتر گوشه‌های گرد نمایشگر و گوشه‌های مربعی فریم فلزی گوشی، نوت ۸ تقریبا از باز ترکیب آلومینیوم و شیشه‌‌ی خمیده‌ای (از نوع گوریلا گلس ۵) با نمایشگر بی حاشیه‌‌ای طالع می‌برد که شش ماه پیش و در گلکسی اس ۸ و اس ۸ مفرش سرگردان با آن عارف شده بودیم.

فریم آلومینیومی گوشی، پوششی براق و هم‌رنگ با بدنه‌ی گوشی دارد و به‌لطف لبه‌های خمیده‌ی پنل جلو و عقب، به‌گونه‌ای با آن‌ها پیوستگی متنفر است که پندار گوشی به‌صورت یکپارچه و از یک‌جنس آفریننده شده است. درست‌ مانوس گلکسی اس ۸، مستورسازی شیشه‌ای پنل جلو و پشت گوشی از نوع گوریلا گلس ۵ است تا ابرام گوشی در روبه رو ضربات و اجسام تیز تا حدودی تضمین‌شده باشد. این پنل‌ها از دو طرف انحنای ملایمی دارند تا بدین نظم علاوه‌بر آفریدن لذت دوبرابر سوایپ از کناره‌های نمایشگر، استفاده از گوشی را نیز راحت‌تر کنند.

گلکسی نوت 8

گلکسی نوت ۸ با بعدها ۸.۶×۷۴.۸×۱۶۲.۵ میلی‌متری خود، حدود ۹ میلی‌متر از بلندتر و ۰.۷ میلی‌متر عریض‌تر از نسل سلف است؛ با این حال، نمایشگری ۶.۳ اینچی را در بطن خود جای داده که انتما به نمونه‌ی به‌کاررفته در نوت ۷، مرزها اسنان ۰.۶ اینچ، قطر بیشتری دارد. نمایشگر Infinity Display گلکسی نوت ۸، به لطف حاشیه‌های باریک خود، نزدیک به ۸۳.۲ درصد از پنل جلوی گوشی را به خود ویژه تعلق داده است.

 

درباره ی پژمان حسنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *