خانه / زیبایی / نکات مهم در مورد جراحی سینه

نکات مهم در مورد جراحی سینه

در این پست به برسی موضوعاتی در زمینه نکات مهم در مورد جراحی سینه پرداخته ایم و امیدواریم به شما کمک شایانی را در انتخاب عمل و یا عدم عمل جراحی سینه داشته باشد.

عضو مرکز مطالعات سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تشریح ریسک کاهش یا نقصان سرطان پستان بر اثر جراحی‌های براز سینه پرداخت.
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۳:۵۶ همگانی معاشرتی و انفرادی سلامت علمی نظرات
پزشکی| تاثیر جراحی‌ زیبایی سینه در کاهش یا تزاید سرطان پستان
مریم طباطباییان در گفت‌وگو با روزنامه نویس سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره جراحی‌های آرایش آراستگی سینه اظهار داشت: جراحی‌های وصله زینت پستان اغلب برای کاستن از حجم سینه‌ها و کوچکتر کردن آنها انجام می شود که در این دسته از جراحی‌ها، ریسک سرطان پستان به نسبت حجم برداشته شده از پستان کم می شود ولی این جراحی ابداً معادل جراحی پیشگیرانه از سرطان محسوب نخواهد شد.

نکات جراحی سینه

وی تصریح کرد: اظهارنظرهای غیرعلمی و غیر مستند و نیز تحریک جامعه زنان از طریق ترس مدتی است در فضای مجازی و حتی برخی از سایت‌ها گسترش یافته که باید متخصصان و کارشناسان فعالانه در این خصوص اقدام به اطلاع رسانی صحیح کنند.

وی با بیان اینکه جراحی لیفت پستان تقریباً هیچ تاثیری در تزاید یا کاهش ریسک سرطان پستان ندارد، افزود: مصرف از پروتزهای مدل اصلاً موجب ازدیاد خطر سرطان پستان نخواهد شد.

وی ادامه داد: تنها نکته قابل توجه، کاهش دقت ماموگرافی در آن دسته افرادی است که از پروتز كاربرد می‌کنند به همین دلیل این افراد باید در انجام ماموگرافی با نازك منشی و بی تفاوتی آلرژی بیشتری به هدف خوردن کنند؛ ماموگرافی در این افراد با تکنیک اصلاح شده قابل انجام است و باید به متخصص رادیولوژی اطلاع داده شود که پروتز سینه دارند.

جراحی سینه

این پزشک جراح پستان تاکید کرد: مطالعات علمی ثابت کرده که تشخیص سرطان پستان در افرادی که پروتز دارند دچار تاخیر نمی‌شود و سایز توده سرطانی در این بیماران در زمان تشخیص کمتر است که علت آن آسان تر بودن تست پستان و یا توجه بیشتر این افراد به تغییرات پستان خودشان است.

طباطباییان اضافه کرد: تمامی کسانی که قصد جراحی‌های سینه اعم از ماموپلاستی؛ پروتز و یا لیفت دارند باید توجه داشته باشند که پیش از هرگونه جراحی در این عضو، ابتدا با انجام معاینه و در صورت نیاز؛ ماموگرافی از سلامت عضو مطمئن شوند، نیز اگر سیگاری هستند باید مصرف هرگونه دخانیت را ترک کنند چراکه سیگار کشیدن اثر بسیار نامحمود بر محل عمل خواهد داشت و باعث کند شدن روند درمان می‌شود در واقع این موضوع به ظاهر کوچک، بارها به دلیل کم توجهی عوارض و آسیب‌های جدی به بیمار وارد می‌کند.

 

 

این جراح پستان اخبار کرد: آنچه مسلم است، هیچکدام از انواع جراحی‌های آرایش آراستگی پستان با کاهش و یا افزایش خطر سرطان ارتباطی ندارند ولی افراد بالای ۳۵ سال باید قبل از عمل جراحی، آزمون ماموگرافی برای تشخیص ضایعات مشکوک را انجام دهند و به طور مرتب اقدامات غربالگری را پیگیری کنند.

 

 

درباره ی پژمان حسنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *