خانه / گردشگری / جاذبه های تاریخی ترکیه

جاذبه های تاریخی ترکیه

یکی از مواردی که می تواند برای شما سفری خاطره انگیز را تداعی کند این است که در سفر خود از تمام دیدنی های شهر بازدید به عمل آورید. و در کنار تمام جاذبه های گردشگری این کشور می توانید از مکان های زیبای تاریخی ترکیه نیز دیدن نمایید. در ادامه در مورد جاذبه های تاریخی ترکیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کاخ Tapkapi

ساختار کلی کاخ توپکاپی بدین شکل است که در هر چهار طرف آن محوطه عظیم وجود دارد و در این بین نیز شاهد بعضی ساختمان‌های نسبتا کوچک هستیم. گفتنی است که یونسکو این مکان را یک الگو مشخص از قصر‌های تیمی گستره عثمانی خوانده است. از بالای حرم این کاخ، دید زیاد خوبی به  شاخ زردفام (مسیر یک رودخانه) و دریای مرمره وجود دارد.

مکان های تاریخی ترکیه
گفتنی است که این کاخ به مدت ۴۰۰ سال (از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶) محل بیتوته شاهان عثمانی بوده است و یقیناً در این مکان رسوم بسیار فراوانی نیز برگزار شده است. در حال حاضر کاخ توپکاپی یکی از برترین جاذبه‌های تاریخی استانبول به‌شمار می‌رود و سالیانه اشخاص فراوانی از آن بازدید می‌کنند. معماری زیبا این بنا نیز راجع به گردشگران خیلی هیجان‌انگیز است.

جاذبه های تاریخی ترکیه
آثار خطاطی شده‌ای  در این کاخ بود دارند که در کنار لباس‌ها و ظروف منسوب به چین اهل چین جلب پروا می‌کنند. گفتنی است که در کاخ توپکاپی فراوانی از آثار منزه دنیای اسلام نیز مراقبت می‌شوند.

مکان های تاریخی ترکیه
مسجد عرب

 خابان کالیون در گالاتا ساخته شده است و بزرگترین صومعه در این ناحیه به شمار می آید. بر اصل اسطوره ها قرن ها قبل از فرو كردن ترک ها به ترکیه این معبد را زمانیکه اعراب استانبول را اسیر کرده بودند ساختند. با این حال شواهد باستانی نشان می دهد یک کلیسا که در همین مکان بوده که در سال ۱۴۷۵ به واسطه ی امپراطور مِحمِت فاتیح به صومعه تبدیل شده است و نام آن را عبادتگاه گالاتا نهادند.

جاذبه های تاریخی ترکیه
زمانیکه اعراب مهاجر در سال ۱۴۹۲ از اسپانیا به این کشور رسیدند در اطراف این عبادتگاه منزل کردند. در آن زمان بود که نامش به عبادتگاه اعراب تغییر یافت. از آن به دفعات این ساختمان دوباره سازی شده و یا دگرگون ساختاری یافته است.

جاذبه های تاریخی ترکیه
سنگ های قبر گوناگونی که مملو از نشانه های مختلفی است و نشان هایی که در طی بازآفرینی سال ۱۹۱۳ در این محل یافت شده است به موزه باستان شناسی انتقال یافتند. ثروتمندان این معبد مستطیل شکل است و معماری درونی و خارجی آن به سبک گوتیک می باشد. برج ناقوس کلیسا به گلدسته تحول یافته و همانندی اضافی به گلدسته های مسلمانان اسپانیایی دارد.

مکان های تاریخی ترکیه
موزه آنتالیا

اگه به تاریخچه و فرهنگ ترکیه اشتیاق دارید، پس این موزه جالب انتالیا رو از دست ندهید! این نمایشگاه خیره کننده تمام آثار تاریخی و زیرگذر آنتالیا رو به عرضه می گذارد.داخل نمایشگاه با سرگذشت ترکیه آشنا می شوید. بخش باستان شناسی موزه، دیوار های مربوط به روزگار برنز تا بیزانس رو به ارائه می گذارد.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

قسمت کوچک از تاریخ اصفهان

قسمت کوچک از تاریخ اصفهان

بد نیست که قبل از سفر خود به شهر اصفهان در مورد تاریخ عمیق این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *