خانه / برنامه نویسی / دارو هایی که در سفر نباید استفاده کرد

دارو هایی که در سفر نباید استفاده کرد

موارد بسیار زیادی وجود دارد که قبل از سفر و گردشگری خود باید حتما به آنها توجه داشته باشید که یکی از آنها این است که قبل از سفر خود به این نکته که چه دارو هایی رو می توانید مصرف کنید را مورد توجه قرار دهید . زیرا که شما مجاز به استفاده از تمام دارو ها نیستید و باید برای برخی از انها حتما نسخه پزشکی داشته باشید. در ادامه به دارو هایی که در سفر نباید استفاده کرد بیشتر خواهیم پرداخت.

کلیه داروهایی که با نسخه گزارش شده پزشک باشد، هیچگونه ممانعتی ندارند. حمل هرگونه داروی آرام بخش اعم از آمپول، شربت، قرص های اعصاب، خواب آور و مسکن های کدئین غیرشرعی میباشند. حمل هرگونه کالا با حجم اوج غیر جایز میباشد. فرادی که با تمییز پزشک نیاز به استفاده از داروهای آرامش بخش دارند، لازم است قبل از سفر رونوشت مربوطه را گزارش و تاییدیه صدارت بهداشت، وزارت امور خارجی جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشته باشند.

داروهای غیر مجاز
افرادی که با تشخیص پزشک نیازمندی به استعمال از داروهای آرام بخش دارند، می بایست قبل از سفر رونوشت مربوطه را به زبان عربی ترجمه و پس از اثبات وزارت بهداشت ، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت امارات در تهران به همنشینی داشته باشند. در این چنین شرایطی باید مقدار داروی همراه بیمار با رونوشت تایید شده توسط ماخذ فوق الاشاره مطابقت داشته باشد.

داروهای غیر مجاز
شاید تا حالا با خودتان فکر می کرده اید که فقط داروهای ممنوع غیرقانونی در کشورهای خارجی غیرقانونی هستند و داروهای پسین اشکالی ندارند اما بد نیست بدانید که حتی داروهای رویا آورهم در شماری از کشورهای عالم غیرقانونی هستند و همراه داشتن آنها می تواند برایتان دردسر زاید بخرد. مثلا درکشورهای مثل ژاپن یا بالی، داروهای کدئین دار حتی قرص های زكام و آنفولانزا و مرفین به شدت نامشروع هستند. مثلا ایرانی های عزیزی که می خواهند در عید نوروز به تایلند سفر کنند باید بدانند هر دارویی که با خود همراه دارند باید تصدیق پزشک را داشته باشد و حتی در چندی از موارد عرضه ندادن مجوز قانونی، باعث شده تا فرد تحت پیگرد قانونی جای بگیرد.

داروهای غیر مجاز
علاوه بر این قرص های خواب آوری که از خانوداه بنزودیازپین باشند هم در تایلند و هم در بالی غیرشرعی هستند و گردشگران باید قبل از سفر در این مورد کامل تحقیق کنند. این سفارش ها را توریست های با تجربه ای که به كرات و بارها به تایلند و کشورهای دومین سفر کرده اند می دانند و روی آن خیلی تاکید دارند تا گردشگران دومین به ازدحام نیفتند

درباره ی Havana

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *