خانه / گردشگری / ۱۱ جاذبه گردشگری برتر مراکش

۱۱ جاذبه گردشگری برتر مراکش

قبل از معرفی جاهای دیدنی مراکش، معرفی کوتاهی از این کشور داشته باشیم. کشور مراکش (مغرب) در شمال غرب قاره آفریقا قرار دارد و از شمال به دریای مدیترانه و از غرب به اقیانوس اطلس می رسد. آب وهوایی معتدل و بارانی و و جمعیتی در حدود ۳۲ میلیون نفر دارد. سواحل طولانی ، دشت هایی سرسبز و کوه های برافراشته آن از ویژگی طبیعی آن برای جذب گردشگر می باشند. با جاذبه های گردشگری مراکش همراه باشید:

جاهای دیدنی مراکش
جاهای دیدنی مراکش

۱) مکناس:

شهری امپریالستی با آثار تاریخی و منظره های طبیعی زیبا که به دستور و حمایت سلطان اسماعیل دروازه هایی بزرگ و دیوارهایی بلند در آن ایجاد نمودند.

جاذبه های توریستی مراکش
جاذبه های توریستی مراکش

۲) شفشاون:

شهری کوهستانی در شمال شرق مراکش و در میان کوه های ریف است که صنایع دستی محلی آن مانند پوشاک پشمی و پنیر بز آن در میان گردشگران از محبوبیت برخوردارند.

دیدنی های مراکش
دیدنی های مراکش

۳) باغ ماژورل:

باغ گیاه شناسی که ژاک ماژورل فرانسوی طراحی آن را بر عهده داشته است. بیشتر از ۳۰۰ گونه گیاه مانند کاکتوس و آبنما های مختلف مکانی زیبا را برای بازدید و عکسبرداری فراهم نموده اند.

۴) صویره:

یک بندر ماهیگیری است که در یک خلیج واقع شده و مکانی مناسب برای کایتینگ و موج سواری است. هنر ها و صنایع دستی مانند کنده کاری برر روی چوب را در آن جا به خوبی می توان دید.

۵) ارگ چبی:

تپه هایی شنی با ۱۵۰ متر ارتفاع و رنگ نارنجی زیبا و بی نظیر خود یکی از گزینه های بازدیدی گردشگران می باشد. شتر سواری یکی از کارهای پر هیجای است که در آنجا می توان انجام داد.

جاذبه های توریستی مراکش
جاذبه های توریستی مراکش

۶) دره تودرا:

این دره ۶۰۰ متری در شرق کوه های اطلس قرار دارد. در برخی از قسمت ها مسیر تا ۱۰ متر باریک می شود و در برخی از بخش ها ارتفاع دیوارهای سنگی آن در هر طرف به ۱۶۰ متر می رسد.

۷) دره درعا:

دره ای در جنوب کوه های اطلس که دارای روستا های بربر و نخلستان های زیادی است.این دره به وسیله رودخانه درعا که به اقیانوس اطلس می ریزد ، قطع می شود.

جاذبه های گردشگری مغرب
جاذبه های گردشگری مغرب

۸) آیت بن حدو:

این شهر بین صحرای آفریقا و مراکش قرار گرفته و به عنوان یکی از شهر های ورزازات محسوب می شود. امروزه تنها چند خانواده در میان دیوارهای گلی بلند آن زندگی می کنند و بیشتر مردم به روستایی که در سمت دیگر رودخانه است نقل مکان نموده اند. فیلم هایی چون لورنس عربستان و گلادیاتور در این مکان فیلمبرداری شده اند.

۹) قصر باهیه:

قصری ساخته شده در قرن نوزدهم برای اقامت احمد بن موسی که به خوبی معماری شرقی را نشان می دهد. سقف های داخل نقاشی و حیاط آن کاشیکاری شده اند. این قصر در باغی ۸ هکتاری قرار دارد.

۱۰) مسجد کتیبه:

بنا شده در سال ۱۱۵۰ با مناره ای به ارتفاع ۶۵ متر که در نوع خود بی نظیر است. برای ورود به آن باید پوششی مناسب به تن داشته باشید.

جاهای دیدنی مراکش
جاهای دیدنی مراکش

۱۱) مقبره های سعدیان:

از چوب سرو ، کاشی و گچبری برای تزئین داخلی این مقبره ها که قدمتشان به قرن شانزدهم بر می گردد ، استفاده شده است. مقبره های ۶۰ نفر از سعدیان در سه اتاق داخلی و قبر های سربازان و خدمتکاران در باغ قرار گرفته اند.

درباره ی پژمان حسنی

مطلب پیشنهادی

مراکز خرید مناسب کشور هند

مراکز خرید مناسب کشور هند

کشور هند کشوری است که در کنار تمام جاذبه های گردشگری خود دارای امکاناتی دیگری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *