خانه / فناوری / کامپیوترها / چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟

افزایش سرعت اینترنت آرزوی همه ماست. اگر راهی را بتوانیم برای افزایش سرعت اینترنت منزلمان پیدا کنیم، بسیاری از کارهای خود را می توانیم سریع‌تر انجام دهیم و در هزینه هایمان نیز صرفه جویی کنیم. با ما همراه باشید تا چند روش برای افزایش سرعت اینترنت را یاد بگیرید.

روش اول: متد gpedit

مرحله۱: با دریافتکلید ترکیبیwin+r وارد بخش Run می شوید و عبارت gpedit.msc تایپ کنید و ok را بزنید.
مرحله۲: در این بخش مستحضر صفحه ی Local Group Policy Editor می شوید و بر روی گزینه ی Computer Configuration کلیک کنید تا داخل صفحه جدیدی شوید.
مرحله۳: در صفحه پیش رو گزینه ی Administrative Templates را گزینش کنید . توجه داشته باشید در ویندوز ۷ و ۸ به بالا کمی متفاوت است.

نکته دیگری که باید مدنظر داشته باشید این است که انجام تمامی این مراحل را به همان دقتی که ذکر میشود انجام دهید.

مرحله۴: شما باید دوباره گزینه ی Administrative Templates را انتخاب نماید و منتظر بمانید وارد ورق متجدد بشوید.
مرحله۵: تقریبا نصف راه را به نوال رفته اید دیگر فاصله ی با ۲۰% سرعت بیشتر ندارید. در فیش پیش رو برروی گزینه Network کلیک کنید تا عملیات شما رو به اختتام باشد.
مرحله۶: در فیش ی پیش روی خود برروی گزینه ی QoS Packet Scheduler کلیک کنید. بعد از رد شدن این مرحله لطفا به منت توجه داشته باشید و طبق تصویر عمل کنید.

 

در ادامه مورد هفت را خواهیم خواند: رحله۷: به وعده آخرین نزدیک می شوید و پس از این محصول دیگر از حجم اینترنت شما کاسته نمی شود و به سرعت شما افزودن می شود در این مرتبه کلید Limited reservable bandwidth را پیدا کنید و برروی آن دبل کلیک کنید و وارد صفحه بستن تنظیمات بشوید.
مرحله۸: این مره آخرین ثمر می نكهت امید و کار شما در اینجا به پایان می رسد در صفحه تنظیمات گزینه ی Not Configured به صورت پیشفرض فعال می ریح که شما باید آن را به Enable تغییر دهید و در آخر داده پیش فرض باید به ۰ تغییر یابد، بعد از تغییر متغیر به صفر ok کنید و ساز ها را ببندید دیگر حجم شما کم نمی شود و در عوض سرعت اینترنت شما افزایش می یابد.

متد دوم: تنظیمات DNS

۱– بر روی آیکن شبکه در نصیب تقدیر پایین و سمت راست ورق کلیک کنید.
۲ – شبکه ای که استفاده می کنید را از صورت انتخاب کنید. بر روی آن کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید. به سربرگ Networking بروید. در صورتی که این امکان وجود ندارد و از شبکه لن خانگی استفاده می کنید بر روی Open network and sharing center کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی Local Area Connection کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده بر روی Properties کلیک کنید.

۳ – در سربرگ Networking جمله Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) را جلوه گر کرده و بر روی آن دوبار کلیک کنید. در پنجره جدید Use the following DNS server addresses را انتخاب معشوق و شماره های دی ان اس های انتخابی خود را در آبخور های مربوطه وارد نمایید. در آخر بر روی OK کلیک کنید.

درباره ی تیم تحریریه زد کد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *